uitslagen

Internationaal Studentendictee der Nederlandse taal

17 april 2018

 

De winnaars van het Internationaal Studentendictee

 

2017

Regionale Nederlandse-spellingkampioen: Anna Krýsová uit Praag.

 

Bulgarije - Veliko Tarnovo - 9 deelnemers - Winnaar: Seleytin Dzhelilov (Winnaar Bulgarije)

Bulgarije – Sofia - 6 deelnemers - Winares: Izabela Todorova

Hongarije - Boedapest (ELTE) - 3 deelnemers - Winnares: Gerda Zirnstein

Hongarije - Boedapest (KRE) - 2 deelnemers - Winnaar: Imre Gergély (Winnares Hongarije)

Hongarije – Debrecen - 15 deelnemers - Winnares: Judit Kubányi

Kroatië – Zagreb - 7 deelnemers - Winnares: Ana Alandžak

Oostenrijk – Wenen - 15 deelnemers - Winnares: Anna Novak

Polen – Lublin - 3 deelnemers - Winnaar: Wojciech Popik

Polen – Poznań - 1 deelnemers - Winnaar: Jan Pędziński

Polen – Wroclaw - 27 deelnemers - Winnaar: Patryk Gielniak (Winnaar Polen)

Roemenië – Boekarest - 8 deelnemers - Winnares: Irina Roșa

Servië – Belgrado - 5 deelnemers - Winnares: Kaća Praizović

Slowakije – Bratislava - 6 deelnemers - Winnares: Michaela Zárecka

Tsjechië – Praag - 9 deelnemers - Winnares: Anna Krýsová

Tsjechië – Olomouc - 5 deelnemers.

 

Prijzen:

Van Dale uitgevers heeft de hoofdprijs voor de landswinnaars ter beschikking gesteld: ieder van hen kreeg een jaartoegang op de Dikke Van Dale Online t.w.v. € 75,00

Daarnaast ontving de regionale winnaar van het Internationaal Studentendictee 2017 de gedrukte versie van het Van Dale Groot Woordenboek van de Nederlandse taal, de 'Dikke van Dale', aangeboden door het Ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.

 

2016

Regionale Nederlandse-spellingkampioen: Anne Habermann uit Berlijn.

Bulgarije - Veliko Tarnovo - 9 deelnemer - Winnares: Kera Paligorova

Hongarije - Boedapest (ELTE) - 3 deelnemers - Winnares: Krisztina Gracza (Winnares Hongarije)

Hongarije - Boedapest (KRE) - 4 deelnemers - Winnares: Adel Margitay

Hongarije – Debrecen - 15 deelnemers - Winnares: Dóra Küzmös

Kroatië – Zagreb - 4 deelnemers - Winnares: Irma Novak

Oostenrijk – Wenen - 11 deelnemers - Winnares: Lisa Winkelmüller

Polen – Lublin - 3 deelnemers - Winnares: Karolina Jagiełło

Polen – Poznań - 6 deelnemers - Winnaar: Jan Pędziński (Winnaar Polen)

Polen – Wroclaw - 26 deelnemers - Winnares: Aleksandra Siwczyńska

Roemenië - Boekarest - 8 deelnemers - Winnares: Ștefania Nițu

Servië – Belgrado - 5 deelnemers - Winnaar: Ivan Pavlović

Slowakije – Bratislava - 6 deelnemers - Winnares: Michaela Zárecka

Slovenië – Ljubljana - 12 deelnemers - Winnaar: Jure Gende

Tsjechië – Brno - 4 deelnemers - Winnaar: Jakub Jun (Winnaar Tsjechië)

Tsjechië – Olomouc - 8 deelnemers. - Winnares: Dita Macáková

Tsjechië – Praag - 12 deelnemers - Winnares: Renáta Doanová

Duitsland – 3 deelnemers – Winnares: Anne Habermann

 

Prijzen:

Anne kreeg behalve de Van Dale ook een weekendreis naar de Lage Landen aangeboden.

 

 

2015

Regionale Nederlandse-spellingkampioen: Mateusz Klimek uit Poznan.

Bulgarije - Veliko Tarnovo - 16 deelnemers - Winnares: Kera Paligorova

Hongarije - Boedapest (ELTE) - 11 deelnemers - Winnares: Janina Vesztergom

Hongarije - Boedapest (KGRE) - 6 deelnemers - Winnares: Ágnes Sápi Winnares Hongarije

Hongarije – Debrecen - 12 deelnemers - Winnares: Zsófia Tóth

Kroatië – Zagreb - 7 deelnemers - Winnaar: Toni Bandov

Oostenrijk – Wenen - 22 deelnemers - Winnares: Andrea Wermescher

Polen – Lublin - 6 deelnemers - Winnares: Eliza Kośnik

Polen – Poznań - 7 deelnemers - Winnaar: Mateusz Klimek (Winnaar Polen)

Polen – Wroclaw - 16 deelnemers - Winnares: Judyta Kuznik

Roemenië – Boekarest - 17 deelnemers - Winnares: Gianina Urse

Servië – Belgrado - 7 deelnemers - Winnares: Hristina Stanković

Slowakije – Bratislava - 10 deelnemers - Winnares: Veronika Hančuľáková

Slovenië – Ljubljana - 12 deelnemers - Winnares: Nika Bergant

Tsjechië – Brno - 3 deelnemers - Winnaar: Hana Helekalová

Tsjechië – Olomouc - 6 deelnemers. - Winnares: Dita Macáková

Tsjechië – Praag - 6 deelnemers - Winnares: Barbora Šťastná (Winnares Tsjechië)

 

 

Polen - Landelijk

 

2014 - Kamil Narecki (Lublin)

2013 - Agata Stawczyk (Wrocław)

2012 - Martyna Sobala (Wrocław)

2011 - Michał Doczumiński (Wrocław)

2010 - Natalia Brożyna (Wrocław)

 

Polen - Lokaal:

 

2014 Poznan: Matthew Klimek

2013 Poznan: Kamila Kabat